Hakkımızda


Şirketimizin kurucusu Sn. Vedat KARATAŞ.


1979 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız  Sn. Vedat KARATAŞ tarafından kurulan firmamız ilk yıllarında daha çok unlu mamuller sektörünün ihtiyaç duyduğu ekip , ekipman ve teknik servis hizmetlerini vermiş ,  bayilik alıp satış ve pazarlama ağı geliştirmiş, bu zaman içerisinde unlu mamuller üreticilerinin sorunlarını , ihtiyaçlarını ve taleplerini yerinde görerek  yaşayarak ve hissederek  80’li yılların ortalarından itibaren unlu mamuller üreticilerinin ve fırıncıların daha verimli çalışabilmeleri adına  makine ve destekleyici  ürünlerin imalatına başlamıştır.


“ İnsanların en hayırlısı , insanlara faydalı olandır ( Hz. Muhammed  s.a.v. )”  hadisini kendisine ilke olarak kabul eden Vedat KARATAŞ , çıktığı bu yolda yıllar içerisinde verdiği kaliteli ve zamanında hizmet, profesyonel çalışmasına rağmen içindeki amatör ruhu kaybetmeyip “ esnaf “  kültürü ve ahlakını ön planda tutup her seviyedeki müşterisine hep en yüksek seviye hizmet ve yakınlık sunarak 90’lı yıllarda “ fırıncıların Vedat ağabeyi “ olarak ülkemizde bilinen ve kalben sevilen bir şahsiyet olmuştur.


2000’li yıllara geldiğimizde ülke ekonomisine paralel olarak gelişen unlu mamuller sektörü , gelir seviyesi artan tüketicinin talebini karşılamak üzere  daha da çok makineleşmeye önem vermiş ve yurt dışından astronomik fiyatlara ülkemizde üretilemeyen makinaları ithal etmeye başlamıştı. O günlerde birçok işletme ithal makinalar yüzünden çok büyük zararlara uğradı. İlkesi gereği bu duruma kayıtsız kalamayan KARATAŞ ISI MÜHENDİSLİK , hem sektörü korumak hem de ülkemizin maddi gücünün ülkemizde kalması için çalışmalarına başladı ve ülkemizde üretilemeyen birçok makinayı , başarılı AR-GE çalışmaları neticesinde üretmeyi başardı ve unlu mamuller ve fırıncılık sektörünün  bu denli güçlü olmasının temel taşlarından biri oldu. 
Günümüzde KARATAŞ ;


 Vizyonu ; Türkiye’de ve Dünya’da lider bir şirket olup takım çalışmamız ve dayanışma kültürümüzle üretim tekniklerine yeni bir boyut kazandırıp hamur kesme ve ambalajlama makinelerinde en kaliteli üretici olup, müşteriye çözüm odaklı ve kuvvetli Satış Sonrası Hizmetler servisi sunmak.


Misyonu ; Müşterilerimize mümkün olan en yüksek kalite ile hitap edebilen Makinelerin üretimi ve istenilen özelliklere ve talimatlara uygun makineler üretebilmek için tüm Dünya’nın kabul etmiş olduğu yüksek kalite standartlı bir üretim sistemi kurmak ve sürekli geliştirmek

Değerleri ;

 • ·         İnsana ve doğaya saygı
 • ·         Müşteri odaklılık ve %100 müşteri memnuniyeti
 • ·         Sektörde güvenilirlik ve kararlılık
 • ·         AR-GE kabiliyetimizi geliştirmek
 • ·         İnovasyon yatırımlarında devamlılık
 • ·         Personel memnuniyeti
 • ·         Etkinlik ve verimlilik
 • ·         Sorumluluk bilinci
 • ·         Takım çalışması   

 • Değerleri ile,  ülkemizin tüm illerinde ve Dünya’da 41 ülkede hali hazırda makinaları hizmet veren uluslararası bir marka olmuştur.
 


İzmir’in  Torbalı ilçesinde Yazıbaşı beldesinde bulunan fabrikamızda 10.000 M2  kapalı alanda  (toplam 17.000m2) hizmet vermekteyiz. Makina , Elektrik , Yazılım ve Ar – Ge Mühendislerinin yanı sıra her biri mesleğinde ustalık kariyerine erişmiş 90 personeli ile KARATAŞ , gelen talepleri karşılamak adına büyük bir özveri ve disiplin ile üretimlerine devam etmektedir.
 
2014 yılından itibaren hizmetinize sunduğumuz diğer firmamız VEKAR İç ve Dış Tic.Ltd.şti., imal ettiğimiz ürünlerin satış ve pazarlamasını yapmaktadır. Bu bağlamda yurt içi ve dışı satış noktalarımıza KARATAŞ markamız ve VEKAR firmamız ile ulaşmaktayız.
Sizler için tasarlayıp ürettiğimiz makinalarımızın bazıları şu şekildedir.
 • ·         Sandviç , Hamburger , Roll ekmeği , Döner Ekmeği , Ponçik Ekmek üretim hatları
 • ·         Simit , Poğaça , Mini Baget , Çörek üretim hatları
 • ·         Börek üretim hatları
 • ·         Yufka , Lavaş , Pide üretim hatları
 • ·         Tortilla üretim hatları
 • ·         Ciabatta , Pizza Tabanı , Panini üretim hatları
 • ·         Stress Free hatları
 • ·         Ekmek hamuru kesme ve tartma makinası(6'lı)
 • ·         Spiral Soğutma Kuleleri ve sistemleri
 • ·         - 40 şoklama sistemleri
 • ·         Fermantasyon odaları ve sistemleri
 • ·         Her talebe uygun , ergonomik ve ekonomik taşıma konveyör bant sistemleri
 • ·         Her çeşit ekmek için yatay ambalajlama makinaları ve sistemleri
 • ·         Anahtar teslimi unlu mamuller tesisleri kurulumu

KARATAŞ  aynı zamanda da bir Mühendislik firmasıdır. Gelen talepler doğrultusunda mühendislerimiz kurulması istenen tesisler için  ön çalışmalar yaparlar, ölçülendirmeler ve proje hazırlıklarından sonra sunumumuzu yapar  müşterimizle nihai durumu netleştiririz ve sonunda müşterimizin hayal etmiş olduğu tesisi en kısa sürede ve en ekonomik şekilde kurar anahtarları teslim ederiz.

Tüm bu özverili ve verimli çalışmalarımız neticesinde unlu mamuller sektöründe gerek ülkemizin en önemli markalarının tamamı ve Dünya’nın sayılı markalarının bir çoğu KARATAŞ’ ı tercih etmiştir ve ediyorlar. Bu durum bizleri sürekli aktif olmaya ve Satış Sonrası Hizmetler konusunda da  “ hedef sıfır hata “ sloganı ile çalışmaya yönlendirmektedir. Ülkemizin en proaktif , dinamik ve en kısa sürede hizmet veren Satış Sonrası Hizmetler departmanını oluşturduk ve 365/7/24  gerek yurt içi gerekse yurt dışı hizmet vermekteyiz.

Yurt dışındaki rakiplerimiz gibi firmalarımızın da yaşlı firmalar olması gayesindeyiz. Yurt dışı firmalar 70 ile 100 yaş aralığında,  neden ülkemizde de böyle köklü firmalar olmasın. İşte bunu siz değerli müşterilerimizle sağlayacağız. İleri teknolojileri , yenilikleri ve çağın gereklerini en uygun şekilde ve hatasız olarak sizlere sunacağız . Sizlerden aldığımız enerji ve sinerji ile ülkemizin milli markası KARATAŞ’ ı ve VEKAR ’ı , TÜRKİYE’ miz var oldukça yaşatacağız.
“ İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” ilkemiz ile her an velinimetimiz olan sizlerin taleplerini karşılamak üzere ilk günkü heyecanımız ile bekliyoruz.
2019 yılında 40.YILIMIZI Kutlayacağız.
                  
       
                 
 

yükleniyor..

Gıda Makinaları

Paketleme Makinaları

Soğutma Kuleleri